Udimm & Sodimm ddr5 8GB 4800MHz; ddr5 8GB 5600mhz; ddr5 16GB 4800Mhz; ddr5 16gb 5600MHz; ddr5 32gb 5600MHz; ddr5 32gb 6000MHz. Customized brand acceptable.
DDR5 RAM Original Chipset Laptop DDR5 16GB RAM OEM 4800mhz 5200mhz 5600mhz DDR5 Memoria RAM
| Application | Laptop |
| Model | DDR5 16GB |
| Frequency | 4800MHz/5200MHz/5600MHz |
| Capacity | 16GB |
| Brand Name | SAMULTA/OEM |
| Place of Origin | Shenzhen China |
| Compatibility | Full All Compatible |
| Chipsets | Original Chips |
| Costomization | Support |
| Voltage | 1.1V |
| MOQ | 10pcs |
| Warranty | 3Years |
| Delivery Time | 3-7 Working days |
| Packing | Bulk Tray package/ Retail Box |
| Payment Method | T/T Transfer / Alibaba Insurance/ Alipay |
Bulk Stocks Wholesale Fast Shipping,All RAM Tested Twice Working Before Shipment

DDR5 16GB 4800Mhz PC-38400 1Rx16 Original Chips So-Dimm Ram,Black and Green PCBA Option
Module DDR5 4800MT/s 5200MT/s 5600MT/s 1.1V 8GB 16GB for Laptop Sodimm

| Bulk Quantity Tray Package | Retial Box Package as Below |
![]() | ![]() |
Trustworthy Shipment Choices Available with Air Shipment ,Ocean Shipment and by Mail Shipping.

![]() | Shenzhen Qianmaoda Technology Co.,Ltd is located in ShenZhen China, company owns a modern and standard factory which pass BSCI certification, over 50 employees work at a area about 2000 square meters.including QC, Engineerings, Technicians work together to be a scientific management system. we are specialized computer parts such as ram memory, ssd, cpu and motherboards. We supported and have done OEM/ODM customization for our partners all over the world. We are happy to have new and regular customers to contacts us for future business relations and reach to mutual success. |
1.Can you send me your company catalog and pricelist?
Pls visit our website to download or contact with our sales to get.
2. What's the shipment cost ?
Pls provide your address details and we will check the shippng cost for you, delivery ways: UPS, DHL, FedEx etc.
3. What's the lead time& warranty?
3-7 working days and 3 years warranty.
4. Can I be your agent ?
Yes, we are happy to develop more partners. Pls contact us for discussion.
5. Where is your factory?
Shenzhen, Guangdong, China.
6. What's the MOQ?
10-20pcs.
7. Does the price include customs?
All prices are EXW shenzhen not include customs & postage.
8. Is there any discount?
Customers who reorder or big quantity, we are happy to offer some discounts as much as we can do.
9. Compatible platforms?
Product support all the mainstream OS and computer models.More details pls send specific PC model to us.
![]() | ![]() | ![]() |
| Best price bulk quantiy offer CPU for Intel and AMD,Server CPU | Facotry direct manufactering PC and Server Motherboards | Desktop and laptop ram ddr3, ddr4 and ddr5 |