SATAIII SSD 120GB/128GB/240GB/256GB/480GB/512GB/960/1TB/2TB. M.2 NVME 3.0 &4.0 128GB/256GB/512GB/1TB?2TB Capacity Available




| item | value |
| type | Internal |
| interface type | SATA |
| products status | New |
| place of origin | China |
| application | Desktop/Laptop |
| style | SSD |
| item condition | New |
| package | Yes |
| noise level | 6Gb/s |
| interface rate | 12Gb/S |
| number of hd | 1pc |
| average seek time | 4.9ms |
| weight(including package) | 82G |
| Shell Material | Metal & Plastic |
| has external power supply | No |
| expansion port | SATA |
| private mold | Yes |
| HDD Capacity | 800GB - 1.5TB |
| size | 2.5" |
| speed | 5400rpm |
| cache | 8MB |
| Brand | SAMULTA/OEM |
| model number | 128gb |
| wireless | Yes |
| Read speed | 501-600MB/S |
| Write speed | 501-600MB/S |
Shenzhen Qianmaoda Technology Co.,Ltd is located in ShenZhen China, company owns a modern and standard factory which pass BSCI certification, over 50 employees work at a area about 2000 square meters.including QC, Engineerings, Technicians work together to be a scientific management system. We are manufacturing RAM and SSD by our factory. Also provide wholesale direct agent price for the related computers and computer parts such as CPU, motherboards, graphic cards, monitors with all-in-one PC. We supported and have done OEM/ODM customization for our partners all over the world. With our experiences, the design and ordering process for your products couldn't be any easier. Our factory always delivers top quality products on time and offers our best service to our clients. We are happy to have new and regular customers to join us for future business relations and get to mutual success.
1. who are we?
We are based in Guangdong, China, start from 2022,sell to North America(20.00%),Eastern Europe(20.00%),Mid East(10.00%),Northern Europe(10.00%),Southern Europe(5.00%),Central America(5.00%),Eastern Asia(5.00%),South America(5.00%),Southeast Asia(5.00%),Africa(5.00%),Domestic Market(3.00%),South Asia(3.00%),Western Europe(2.00%),Oceania(2.00%). There are total about 11-50 people in our office.
2. how can we guarantee quality?
Always a pre-production sample before mass production;
Always final Inspection before shipment;
3.what can you buy from us?
Ram,SSD,CPU,Motherboard,Computer
4. why should you buy from us not from other suppliers?
Factory provide products directly with competitive price. Support OEM/ODM customization. Wholesale stocks available with fast shipping. High work efficiency.
5. what services can we provide?
Accepted Delivery Terms: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,DDP;
Accepted Payment Currency: USD,EUR,GBP,CNY;
Accepted Payment Type: T/T;
Language Spoken: English,Chinese